• slayt
Duyurular

DÜĞÜN. SÜNNET, KINA VB. DUYURULARI BURADAN YAYINLANABİLİR. 


Konya Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 18,5589   18,5923
EURO 18,3543   18,3873
       
Özlü Sözler
Menfaat için dostunu, toplumu dışlayan ve satanı ben adam yerine koymam.
YUNUS TARI Kimdir?

Konya ilinin Şirin ilçesi İç Anadolunun Karadenizi Yeşil tonlara bezenmiş eşsiz doğası, tarihi ve kendine özgü kültürü ile hayran kalacağınız. Ama bir o kadar da ilgisizlikten tarihi maalesef toprak altında yatan, günyüzüne çıkmayı bekleyen tarihi dokulara sahip DOĞANHİSAR a ait tüm paylaşımlarınızı bu site aracılığıyla yapabilirsiniz.

YUNUS TARI : Konya Doğanhisar 1966 doğumlu, İlk ve ortaokulu Rahmetle yaad ettiği, saygı ve minnetle andığı babasının işi nedeniyle Seydişehir'de okumuş. Ortaokul son sınıfı Doğanhisar'da tamamlamış. Doğanhisar End. Mes. Lisesi Tesviye  Bölümü mezunu, Konya Selçuk Üniversitesi Tarım Alet ve Makinaları Bölümü mezunudur. 

Baba mesleği Sıhhi Tesisat Ustası ve Arıcılık olup, İşi gereği İzmir'de ikamet etmiş. 1998 sonrasından bu yana Konya'da ikamet etmektedir. Fırsat buldukça baba mesleğini yapmaktadır.

1987- 1988 yıllarında muhtelif gazetelerde Muhabirlik yapmıştır. 1992-1997 arası İzmir İstihkam Er Eğitim A.K.lığında Uzman Çavuşluk görevinde bulundu. 4 yıl sanayide çalıştıktan sonra tekrar memuriyete geçerek hizmetine devam etmektedir.

Doğanhisar ilçesine ahde vefa olsun diye 2008 yılında Doğanhisarlılar Kültür Sos. Yrd. ve Dynş. Derneğini kurdu.

2001 yılından bu yana Doğanhisar ve yöresiyle alakalı Arşiv Araştırmacılığı yapmaktadır. 2012 yılında Selçuk Üniversitesi ile müşterek Sempozyum yaptı. 350 SHF.LİK Kitabı çıkarmıştır.

 Araştırmalar devam etmekte 2. kitap için uğraşı vermektedir. GAYESİ ARKASINDA BİR ESER BIRAKMAK

BU SİTEYİ AÇMA NEDENİ İLÇESİNE HİZMET ETME ÇABASINI ENGELLEYENLERE "Hizmet etmek için makam mevki olması şart değil. Amaç kazaç paylaşımı derdi olmadan, borcunu ödememek için akla hayale gelmedik yalanlara başvurmadan, menfaat için kimsenin maşası olmadan da hizmet yapılır" olduğunu bildirmek.

Her türlü ilçemizin 24 mahalle dahil yardımcı olabieceğim konularda hizmetinizdeyim.

DİK DURURSAN SANCAK EĞİLİRSEN BASAMAK OLURSUN.  Saygılarımla.

 

 YUNUS TARI

Okunma Sayısı: 145YAZARIN DİĞER YAZILARI

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top